Komentowana treść: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości
[#1] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości
Dosłownie przed chwilą pojawiła się wersja 0.5r4 SteamDrawa z kilkoma drobnymi poprawkami.
[#2] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości
Dodałbym do tego jeszcze kompilacje E-UAE 0.8.28 z CVS-a. Jest bardzo dobra i działa bardzo szybko.



http://fabportnawak.free.fr/uae/e-uae-0.8.28_cvs.lha



Źródło: http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=3814&forum=9



Dla zainteresowanych jest tam też link do pakietu AmigaSYS dla MorphOS-a.



Polecam, jeśli ktoś się zraził do UAE starymi portami na MorphOS-a (jeszcze tych zapkowych i tym podobnych) to E-UAE może śmiało spróbować. Ja mogę stwierdzić, że jest bardzo szybko (ale w grach nie jest za szybki jak to bylo w starych portach, chociaż żeby być pewnym co do prędkości musiałbym sprawdzić jak chodzi coś cięższego czyli np. Napalm, Alien Breed 3D2 TK ;)



Najlepszą prędkość zarówno pod emulowanym AmigaOS z Picasso96 jak i po uruchomieniu jakiejś gry palowskiej pod tym uzyskałem z taką oto konfiguracją (plik .uaerc)



kickstart_rom_file=31.rom

filesystem2=rw,dh0:sysytem:MOS:gry/uae/hd,10 # katalog z systemem AmigaOS3.1 jako partycja

filesystem2=rw,dh1:gry:MOS:gry/uae/whdload,1 # katalog z grami zainstalowanymi pod whdload jako partycja dh1

immediate_blits=yes

cpu_type=68040

gfx_width=640

gfx_height=512

gfx_linemode=double

gfx_vsync=true

gfx_correct_aspect=true

gfx_center_horizontal=smart

gfx_center_vertical=smart

gfx_fullscreen_amiga=no

gfx_fullscreen_picasso=yes

z3mem_size=32

gfxcard_size=8

cpu_speed=max

floppy_speed=0

sound_output=normal

chipset=aga

joyport0=mouse

joyport1=kbd3



# ---------



Ciągle nie wiem jak skonfigurować ten dżojstik klawiaturowy (kbd1,2,3, etc.), w kbd2 gdzie używa się klawiszy kursora nie działa kombinacja lewo-góra-fire i jest to nieco wkurzające jak dla mnie, w innych działa...

Druga sprawa to plikopartycje, nie są montowane gdy użyje takiej opcji w ustawieniach:

hardfile=read-write,32,1,2,512,Dane:GRY/uae/plikopartycje/System.hdf

Nie wiem co źle robie ;)



Trzecia sprawa to dostęp do CD-ROMu, nie udało mi się w normalny sposób dostać (uaescsi.device nie działa z e-uae najprawdopodobniej), może sposobem będzie zainstalowanie sterownika tak samo jak na normalnym AmigaOS.
[#3] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@grxmrx, post #2

Z tym Napalmem to myslalem, ze zartujesz, a on naprawde dziala. W hires jest troszke wolny ale w lores to wymiata pieknie. No, ale ja mam tylko G3. :)



Tylko mam pytanie. Co zrobic zeby w fullscreen to UAE bylo tak szybki jak w oknie? U mnie na pelnym ekranie jest znacznie wolniejsze.
[#4] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@mcbarlo, post #3

A zastosowałeś moją konfigurację? ;)

U mnie zarówno w oknie jak i na ekranie jest taka sama prędkość.

Jaka wersja powersdl.library?
[#5] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@grxmrx, post #4

Juz jest ok. Trzeba startowac w oknie i przelaczyc na fullscreen pozniej. Dzieki za pomoc. :)
[#6] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości
Jak się sprawuje nowy SteamDraw?

Jak myślicie, będzie coś z tego? Będzie/Jest lepszy od DrawStudio?

[#7] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@R-Tea, post #6

GUI ma jakieś takie dziwne dla mnie, ale pracuje w miarę stabilnie. Niestety dopóki nie będzie obsługiwał wektorowego tekstu, jego użyteczność będzie mocno ograniczona.
[#8] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@mcbarlo, post #5

Dodam jeszcze, ze odpalilem ShapeShiftera i w 800x600 chodzi bardzo ladnie, moze to nie to co natywny Basilisk, ale przynajmniej nie ma problemu z MacOS 8.



BTW Moze by tak dodac typ MIME do Ambienta coby ADFy odrazu odpalal z tym UAE? No chyba, ze juz edytor MIME w drodze to sobie sam zrobie.
[#9] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@mcbarlo, post #8

ADFy? ;) A po co, no chyba że do gry lub dema nie ma instalera whdload lub chociaż jst ;) No ale i tak jestem za tym by taka możliwość była, to jest możliwe bo działa pewnie na byle Deficons. Bardziej interesowałaby mnie możliwość odpalania aplikacji bezśporednio typu AOSonLin...
[#10] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@grxmrx, post #2

Zadziałało montowanie plikopartycji.

wystarczy wpisac: (zgodnie z instrukcją!!!!)

hardfile2=rw,dh3:/system.hdf,32,1,2,512,1



Wszystkiemu winny jest "/", co jest niepoamigowemu :)

Mozliwe ze dziala to rowniez na starszych wersjach uae, ale nie chce mi sie sprawdzac.



Najsmieszniejsze jest to, ze juz kiedy z tym "walczyłem" i nie dzialalo. :D



A co do CDROM to pozostaje "nienormalny" sposób, gdyz SCSI nie jest jeszcze emulowane.







[#11] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@Norbert, post #10

Mam plikopartycje w katalogu z uae, wpisałem tak jak podałeś, nazwa pliku też się zgadza, ale e-uae nie znajduje tej plikopartycji (dostaje taki komunikat w konsoli).
[#12] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości
Czy dzialaja wam w E-UAE klawisze z shiftem ?? naprzyklad '+' bo u mnie nie, podobny problem mam w DosBox..moze to cos z powersdl ?
[#13] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@nelson, post #12

dopisz do .uaerc

sdl.map_raw_keys=true

[#14] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@grxmrx, post #2

Co do szybkości to bym dyskutował. SysSpeed pokazał mi 040/14 mhz

i ok 14 mips'ów, od tego 5 czy 6 mflops. I tak to rzeczywiście chodzi jak licha 030ka.
[#15] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@Norbert, post #13

ok dzieki..dziala :)
[#16] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@nelson, post #12

W DOSBoxie jest mapper klawiatury i musisz sam ustawic sobie shift. AFAIR odpala sie go kombinacja ctrl+f1.
[#17] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@yackar, post #14

Do starych gierek jak znalazl. :) Reszte odpalisz na MOSie.
[#18] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@Norbert, post #10

Mała poprawka:

hardfile2=rw,DH5:dh3:system.hdf,32,1,2,512,1



DH5 =nazwa device pod uae

dh3:system.hdf =sciezka dostępu do plikpartycji



I jeszcze mały problemik.

Jesli nazwy DEVICE są te same to dodawany jest numer kolejny po kropce do nazwy (DH3: DH3.1), ale jesli nazwy są te same np. SYSTEM to emulator głupieje.

Prawdziwa Amiga dawała sobie z tym rade w taki sam sposób jak DEVICE, a emulator nie.



Jesli w plikopartycji brakuje filesystemu w RDB nalezy ten filesystem dograc do katalogu ROM w katalogu z uae

[#19] Re: Oprogramowanie dla MorphOS-a - nowości

@mcbarlo, post #17

Tylko mnie nie chodzi o gry a raczej o programy, które pod MOSem nie chodzą, a które to z kolei wymagają trochę więcej mocy obliczeniowej do normalnej pracy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem